Capricho karkötő

Capricho karkötő

HozzászólásSzerző: Gitka » 2015.11.01. 14:18

Jönnek a jó tanácsok és a magyarázat, főleg azoknak, akik most szeretnék megfűzni, de nem tudják, hogy kezdjenek hozzá. Mivel rajzolni nem tudok és megtaláltam az igazi mintát, ezt osztom meg veletek.

Tehát 5-ös rácsot fűzünk. Ehhez S-Lon cérnát és 11/0 kását használunk. Évi kivételével :D javaslom mindenkinek, hogy ugyan azt a színt használja fényes és matt változatban, így nehezebb belegabalyodni. A mattot javaslom a közös szemekhez, mivel ezeken még át fogunk fűzni a díszítésnél, így jól fogjuk látni, hova kell fűzni.
Az alapot olyan hosszúra kell fűzni, hogy, ha összefűzzük a két végét, a kezünkön éppen keresztül tudjuk húzni, valamint a mintának megfelelő számú legyen a sorok száma. A sorok számolásánál Timinek van igaza, a rajzokon beszámoztam. Ha két féle színt szeretnénk használni, akkor 2-vel oszthatónak, ha három féle színt, akkor 3-mal oszthatónak stb. kell lennie az alap sorai számának.
Ha kész az alapunk és össze is fűztük, jöhet a díszítés.
A díszítéshez 15/0 kása és 4mm-es csiszolt vagy swari vagy tekla kell. Úgy kell kalkulálni, hogy kb 300-400 darab kell a csiszoltból, illetve a swariból vagy teklából mérettől függően. A sorokat összekapcsoló szemek közé fűzzük a díszítést, ami a következő: 15/0, csiszolt, 15/0. A fordulásnál a két kása közül indulunk.
Ha valami kimaradt, kiabáljatok! :D

Jó fűzést és kérjük a képeket a kész műről! ;)
Csatolmányok
capricho minta kezdés.jpg
capricho minta kezdés.jpg (39.85 KiB) Megtekintve 975 alkalommal.
capricho minta két szélének összefűzése.jpg
capricho minta két szélének összefűzése.jpg (75.77 KiB) Megtekintve 975 alkalommal.
capricho minta díszítés.jpg
capricho minta díszítés.jpg (46.46 KiB) Megtekintve 975 alkalommal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gitka 2015.11.03. 10:46-kor.
Üdv: Gitka

“Nem vagyok különösebben tehetséges. Csupán szenvedélyesen kíváncsi.”
(Albert Einstein)
Gitka
gyöngyguru

Re: Capricho karkötő

HozzászólásSzerző: Réka-Gyöngy » 2015.11.01. 15:54

Köszi müszi :-)Hétfőn találkozunk!
Réka-Gyöngy
Réka-Gyöngy
gyöngyguru

Re: Capricho karkötő