Kötetlen tere-fere

Re: Kötetlen tere-fere

HozzászólásSzerző: kinga » 2015.04.07. 08:27

m.bernadett írta:Ma enyém a nap lúzere plecsni. tegnap égre-földre kerestem a 11-es gold-ot. Pár szem kellett volna. Ma kotorásztam a 15-ö dobozban. Kiderült, hogy összeöntöttem a 15-sel. Jó kis hamupipőkézés volt szétválogatni őket.

:lol: :lol: Hát, azt hiszem, mindannyian jártunk már így! Az én rekordom eddig: egyszer 10-est öntöttem össze 11-essel ugyanabból a színből. Válogatni csak tűre véve lehetett, valami két napig játszottam vele.
kinga
gyöngyguru

HozzászólásSzerző: m.bernadett » 2015.04.07. 09:40

Ú, az még rosszabb.
"Mosolyogj, és jó helyre kerülnek a ráncaid"
m.bernadett
profi gyöngyész

HozzászólásSzerző: Timi » 2015.04.07. 16:32

Ismerős. Ilyen sztorim nekem is van, olyan is, amiben nem én voltam a hunyó. Régóta őrizgetett cseh kásagyöngyeim szóródtak ki - a kis zacskó, amiben tároltam őket, egyszerűen elöregedett, és szétnyílt. A gyöngyök meg vidáman gurigáztak a doboz alján. Sokféle volt egy dobozban zacskókban, szín szerint, hogy kékek, pirosak stb. szerencsére csak pár szín potyogott ki. De azért így is mókás volt...
Timi
gyöngyguru

HozzászólásSzerző: m.bernadett » 2015.04.07. 17:34

Kezdek megnyugodni :-).
m.bernadett
profi gyöngyész

HozzászólásSzerző: Gitka » 2015.04.07. 22:27

Ennél már csak az a rosszabb, amikor a szőnyegre borul ki a gyöngy és lehet hasalva keresgélni. :lol:
Üdv: Gitka

“Nem vagyok különösebben tehetséges. Csupán szenvedélyesen kíváncsi.”
(Albert Einstein)
Gitka
gyöngyguru

HozzászólásSzerző: Timi » 2015.04.08. 15:49

Igen! Minden porszívózáskor találok ilyen-olyan gyöngyöket bútor alatt, mögött. Mai leletem 1db 4mm-es teklagyöngy volt a kanapé alatt, de felszedtem. Nem pazarlunk! Egyszer még lehet, hogy pont az az 1db fog hiányozni :lol:
Timi
gyöngyguru

HozzászólásSzerző: kinga » 2015.04.08. 19:50

A gyöngyök színéből pedig behatárolható az utolsó porszívózás időpontja! :lol: :lol: :lol:
Nálam egyszer erre brutális adat jött ki, azóta jobban igyekszem.
kinga
gyöngyguru

HozzászólásSzerző: Réka-Gyöngy » 2015.04.11. 18:44

:lol: :lol: :lol:
Réka-Gyöngy
Réka-Gyöngy
gyöngyguru

HozzászólásSzerző: m.bernadett » 2015.04.14. 09:34

A tegnapi nap margójára. Gyöngyitiszes vonatkozása is van, csak így egyben kerek a történet :lol: .

"Hétfő reggel.
Képzeld el, hogy bemész a világ lepicsányibb mosókonyha+kazánház helyiségébe. Ahová, csak úgy szórakozásból és mert kell, bepajszeroltál még dobozban egy kazánt és egy 120 l-es vízmelegítőt. Már ettől lassan vákuum lesz a helyiségben. De van itt még mosógép, szekrény, polc, cipősszekrény, létra, fregoli, felmosóvödör. Na mármost. Ösvényt kell vágnod, hogy előszedd a cipősből a gyerek tornacipőjét. Megvan? Közben fejedre esik egy 4 emeletes fém fregoli, majd megbotlasz egy felmosóvödörben.....(ez itt az anyázás helye). Király, cipőt megszerezted.
Kinyitod a hűtőajtót, mert szendvicset kell készíteni a gyerekeknek. Upsz, valaki nem csukta vissza rendesen a majonéz tetejét, de legalább fejjel lefelé állította be a hűtőajtóba. Megvan? Aha, ki kell törölni. Mikor már jó maszatos a szivacs, pofára ejted. Természetes, hogy a majonézes felével lefelé. Ugye az a jó öreg vajaskenyeres effekt. Itt már kezd gyanús lenni, hogy nem kellett volna felkelni. Család el. Iszogatod a kis kávédat, nézegeted, amit tegnap fűztél a gyöngyitiszen és agyalsz, hogy az a lila gyöngy ott nem is annyira az igazi, lehet ki kellene cserélni inkább bézsre. Egyik kézben kávé, másikban a gyöngy, amit leteszel a dohányzóasztalra. Közben berúgod a személyzetet, azaz Gézát, a porszívót, napi útjára engeded. És ekkor, Géza azonnal megtalálja a gyöngyös biszbaszból lelógó zsinórt, lerántja, feltekeri, majd miszlikekre szaggatja. Ekkor már csak ennyit tudsz rezignáltan megjegyezni, "szóval neked sem tetszett benne a lila". Majd gyorsan megpróbálod emlékezetből leskiccelni a mintát, hogy újra tudd fűzni.
És még nem volt reggel 8.
Lehet, hogy bebújok az ágyba és körbeöntöm magam purhabbal."
m.bernadett
profi gyöngyész

HozzászólásSzerző: kinga » 2015.04.14. 11:53

Hát van ilyen! Velem inkább esténként - "este" hm, éjjel, éjszaka, szóval ami legkésőbb van - fordul elő, hogy fáradtságból adódóan nem mérem be jól a mozdulataimat.
A múltkoriban jó fél liter befőttlé esett áldozatul annak, hogy lefekvés előtt még vissza akartam tenni a dobozt a hűtőbe. Tényleg csak pár centi hiányzott. De hát nem volt mese, elő kellett venni a felmosórongyot, és azt a finom, sűrű baracklevet feltörölni a padlóról. :cry: Aztán reggel csak úgy mezítláb kiszaladtam a konyhába, és a cupp-cupp-cuppogásból rá kellett jönnöm, hogy nem végeztem igazán alapos munkát :lol:
kinga
gyöngyguru

ElőzőKövetkező

Vissza: Csacsogda